PROSPERITA PALACE

Kanceláře ostrava

O nás

Budova PROSPERITA PALACE (bývalá Krausova vila) je umístěna v centru Ostravy. Vlasníkem budovy je společnost PROSPERITA holding, a.s. se sídlem na adrese Nádražní 213/10, Ostrava 702 00, IČ: 25820192. Správou budovy je pověřena společnosti PROSPERITA finance, s.r.o. se sídlem na adrese Nádražní 213/10, Ostrava 702 00. 

Historie

1910 -  Budovu PROSPERITA PALACE nechal vystavět na místě dělnické kolonie advokát Dr. Karel Kraus (1866-1919) v r. 1910, syn stavitele a majitele realit.    Jedním z architektů byl Hans Ulrich, který se významnou měrou podílel na výstavbě Vítkovic.

1920 - Sídlo České banky Union. Po smrti Karla Krause r. 1919 došlo k její přestavbě do dnešní podoby. Jedná se o neoklasicistní budovu se sloupovím a šesti sochami, které jsou dílem ostravského sochaře Augustina Handzela. Sochy mají svá jména, a to štěstí rodiny, obchod, hojnost a průmysl.

1945 - Muzeum revolučních bojů a tradic

1989 - IPB

1998 - ČSOB

2005 - PROSPERITA. Nynějším vlastníkem budovy je PROSPERITA holding, a.s., který drží rozhodující majetkové účasti například ve společnostech PROSPERiTA investiční společnost, a.s., České vinařské závody,a.s., ALMET,a.s., ENERGOAQUA,a.s., KDYNIUM,a.s., MATE,a.s., VINIUM, a.s. a v dalších více než třech desítkách firem. Původní vila Karla Krause dnes nese název PROSPERITA PALACE.

Reference

23.4.2019     Dr. Jana Trávníčková, ReachSpektrum, s.r.o. : ,,Dlouho jsem hledala v Ostravě místo, kde bych zřídila pobočku naší pražské společnosti. V PROSPERITA PALACE jsem našla všechno, co jsem od umístění své kanceláře požadovala – vynikající dostupnost, ať už MHD nebo autem z jakéhokoliv směru, reprezentativní a příjemné prostředí a nadstandardní služby. Jsem ráda, když mohu své kolegy a zákazníky pozvat do kanceláře na obchodní jednání! Obrovským bonusem k tomu všemu je velice vstřícný a přátelský přístup všech, kteří se o nás v PROSPERITA PALACE starají, i nad rámec svých pracovních povinností. Děkuji Vám!“

11.4.2019     Denisa Zavacká, Finanční Institut s.r.o. : ,,V prosperita palace mi poskytli perfektní zázemí pro mou práci.Se všemi členy, kteří obstarávají chod této budovy je výborná komunikace,Vždy mi vyjdou vstříc a pan recepční mi pomohl i nad rámec své práce.Poskytované služby a zázemí je dle mého názoru na nadstandartní úrovni."

10.4.2019     Richard Špaček, TRINITY BANK a.s.: "Na budově PROSPERITA PALACE se mi líbí, že se nachází v místě, kde nás klienti snadno najdou, dále jsou zde zajímavé benefity jako např. sleva na bezpečnostní úschovu, přístup non-stop, Wi-Fi, možnost parkování apod. Za zmínku stojí také kolektiv pracovníků správy budovy, kteří se nám snaží vždy vyjít vstříc."